Muhasebe ve banka Bulut’a girdi, sıfır hata ve maksimum verimlilik E-Banka’da

YSM Yazılım, “PİR Online Proje ve İş Yönetim Platformu” ile sunduğu çözümlerin arasına online internet bankacılığı ile entegre olarak muhasebeyi buluta entegre eden “E-BANKA” çözümünü  de eklediğini duyurdu. “PİR Online Proje ve İş Yönetim Platformu”nun işletmelere sunduğu bulut tabanlı çözümlere eklenen ve ön muhasebe programı olarak sunulan “E-BANKA”, 30’dan fazla bankayla entegre olarak KOBİ’lere bankacılık operasyonlarını tek bir platform üzerinden takip olanağı sunuyor.

E-Banka çözümü ile tüm banka hesaplarınız tek ekranda! PİR’den “E-Banka” ile anlık nakit akışı ile gelir-gider yönetimi ve tüm bankalar tek tık ile aynı ekranda!

YSM Yazılım, “PİR Online Proje ve İş Yönetim Platformu” ile sunduğu çözümlerin arasına online internet bankacılığı ile entegre olarak muhasebeyi buluta entegre eden “E-BANKA” çözümünü  de eklediğini duyurdu“PİR Online Proje ve İş Yönetim Platformu”nun işletmelere sunduğu bulut tabanlı çözümlere eklenen ve ön muhasebe programı olarak sunulan “E-BANKA”, 30’dan fazla bankayla entegre olarak KOBİ’lere bankacılık operasyonlarını tek bir platform üzerinden takip olanağı sunuyor.

FinTech ve InsureTech alanında Türkiye ve yurt dışındaki müşterileri için çevrimiçi proje ve iş yazılımları geliştiren YSM Yazılım, “Manim Açık Bankacılık” alt yapısı ile entegre olarak online internet bankacılığı ile entegre “E-Banka” çözümünü hayata geçirdi. E-Banka, KOBİ'lerin finansal operasyonlarını daha verimli yönetebilmelerini sağlayan bulut tabanlı bir ön muhasebe çözümüdür. İşletmelerin farklı bankalarda farklı hesaplarını ayrı ayrı sistemlerle yönetmek yerine hem zaman hem de verimlilik açısından tasarruf sağlayarak tek bir platform üzerinden takip etmeyi sağlar.

E-Banka modülünde sistem, müşteri ve tedarikçiyi yani cari hesabı VKN ve IBAN numarasından otomatik tanıyor, banka hesabını da otomatik tanıyor. Sistem otomatik eşleştirme yapmasının yanı sıra kullanıcıya da bu esnekliği veriyor. Özellikle şantiye, enerji, üretim ve hizmet alanındaki proje ve şantiye firmaları PİR çözümlerimizden biri olan “E-Banka” ile ayrıca “Proje Adı” ile “Gelir” veya “Gider” kalemleriyle de eşleştirerek proje bütçelerini de aynı anda gerçekleştirebiliyor.

Sistemde otomatik veri arşivlemenin yanı sıra çek, senet, kredi, kredi kartı, kasa ve tüm banka işlemlerini de PİR, CHARK, TAY ve TOY ürünlerimizde de anında yapabiliyor. E-Banka modülümüz de ek bir dijitalleşme servisi e-Dönüşüm servisi olarak istenen kullanıcı sayısında alınabiliyor. Toplu olarak banka hesap hareketleri Excel’e veya herhangi bir muhasebe programına aktarmak ve diğer hesaplarla bağlamak mümkün olabiliyor.

YSM Yazılım’ın sunduğu 4 ürün ailesi ile entegre olan “PİR E-Banka Ekstresi” çözümünün en küçüğünden en büyüğüne kadar her ölçekteki işletmenin finans ve muhasebe ekiplerinin hayatlarını kolaylaştıracağına dikkat çeken YSM Yazılım kurucusu Bilgisayar Yüksek Mühendisi Sedat YAZICI, “Dijitalleşen dünyada, teknolojik gelişmelerin muhasebe ve finans alanında da kendini göstermesi kaçınılmazdır. Banka hesaplarına otomatik erişim, finansal süreçlerin dijitalleşme adımında en önemli basamaklarından birini oluşturur. Güvenilir bilgiye hızlı ve kolay erişebilir olmak, bu süreçteki en önemli adımdır. Bu noktada; tüm banka bakiyeleri ve hareketlerine anlık erişebilir olmak ve muhasebe işlemlerini otomatik gerçekleştirmek, finans ekiplerinin iş yükünü büyük ölçüde azaltmakta, oluşabilecek riskleri minimize etmektedir. Bilindiği üzere, şirketlerde banka işlemleri ve banka hareketlerinin muhasebe süreçleri Muhasebe ve Finans ekipleri tarafından yönetilmekte ve oldukça fazla iş yükü getirmekte. Banka hesaplarına erişimde her bir banka için ayrı kullanıcı adı, şifre takibi yapılmakta hatta şifrematiklerle ayrıca kullanım zorluğu oluşmakta. Eğer otomatik yapıda bir kayıt uyarlamasına sahip değilseniz tüm banka hareketlerinin manuel muhasebeleştirmesi de oldukça vakit almakta ve manuel kayıt sırasında hata payı artmakta. 


İşletmeler, KOBİ’ler artık “E-Banka” ile ilgili birimler sıfır rakam hatası ile hiçbir banka hesap hareketini unutmadan ve de yorulmadan kayıt altına alacaklar. Finansalların yönetiminde oldukça önemli olan nakit akış raporlamasının güncel veri ile hazırlanmasını sağlayacaklar. Banka hareketlerine anlık ulaşım, işlem sürecini hızlandıracak ve çözümümüz tüm ekibe zaman tasarrufu sağlayacak. Tüm bu süreçlerin yanı sıra, Finansalların yönetiminde nakit akış raporlaması oldukça önemlidir. Raporlamada doğru veri ile işlem yapabilmek için gün sonu banka raporlarını ve kayıtların oluşmasını beklemeniz gerekmektedir.  PİR, E-Banka uygulaması ile anlık erişim sağladığınız banka bakiye ve hareketlerinizle nakit akış raporlamalarınızda da güncel veri ile raporlama yapılabilmekte” diye konuştu.

YSM Yazılım kurucusu Bilgisayar Yüksek Mühendisi Sedat YAZICI, Türkiye’nin ilk online bulut yazılımları platformu YSM Bulut’u 2010 yılında hayata geçiren şirketler grubu olarak bir çok çözümü de ilk kendilerinin hayata geçirdiğini söyledi. Türkiye’nin ilk online şantiye yönetim yazılımı PİR’i 2019’da da yine Türkiye’nin ilk online iş değerleme ve ücret yönetimi yazılımı kısa adıyla JAN yani JobAnalytics çözümünü de kendileri tarafından hizmete sunulduğunu sözlerine ekledi. 2020 sonu itibarıyla 12 ülkede kullanılan yazılımlarının, bugüne kadar 8 ülkeye ihraç edildiğini ve 2017’de ilk 500 hizmet ihracatçısı arasına girerek Bilişim’de 36.’ıncı olduklarını söyleyen Yazıcı, “2021 başına kadar YSM ve PİR olarak toplam 800 bin Euro civarında yazılım ihracatı yaptık” dedi. E-Banka çözümüyle, sadece hesap hareketleri değil, sürekli şifreyle internet bankacılığına girip hangi hesapta ne kadar param var diye bakma devrinin bittiğini ve E-Banka modülüyle hepsini tek ekranda ve bir bakış anında görebilecekleri şekilde tasarladıklarını sözlerine ekledi.

Uygulamanın faydaları ile ilgili bir örnek üzerinden ilerleyen YSM Yazılım Kurucusu Sedat Yazıcı, Müşteri kredi risk yönetimi süreci ile çalışan bir firmada, müşterilerinin yeni sipariş süreçleri kullanılabilir limitlerine göre ilerlemektedir.  Banka kayıtlarının gün sonu oluşturulduğu yapıda; aynı gün içinde ödeme yapan müşterinizin kullanılabilir limitini bir sonraki gün güncelleyebilir ve yeni sipariş oluşturabilirsiniz. Ancak E-Banka uygulamasının kullanıldığı yapıda; anlık olarak gelen tahsilatların takibini yapabilir, muhasebe kaydını oluşturabilir ve müşteriden tahsilat yapıldıktan kısa bir süre sonra kullanılabilir kredi limitini güncelleyebilirsiniz. Bunun gibi birçok örnekte banka hesaplarının anlık takibinin faydaları sıralanabilir. “PİR Online Proje ve İş Yönetim Platformu” çözümlerimiz arasına katılan “E-Banka” çözümümüz  30+ banka entegrasyonuyla 40+ şirkette aktif olarak kullanılmakta ve iş ortaklarımızın finansal süreç yönetiminde büyük kolaylık sağlamaktadır.” diye konuştu.

Okunma