ELİN Enerji, güneş enerjisi modül üretiminde Avrupa’da liderler arasına giriyor

Türkiye’deki Fotovoltaik Modüllerin lider üreticisi ve Güneş Enerjisi çözümleri sağlayıcısı olan ELİN Enerji, güneş enerjisinden Elektrik üretmeyi sağlayan Fotovoltaik güneş paneli üretiminde kapasiteyi yeni fabrikası ile 1 GW’a yükseltiyor. ELİN Enerji, iki fabrikasıyla Avrupa’nın en büyük güneş paneli üreticileri arasına giriyor.

Yeni kurulacak olan fotovoltaik modül üretim fabrikası ile ELİN Enerji, 95 milyon TL yatırımla kuracağı yeni fabrikası ile kapasitesini yıllık 1 GW’ye çıkarıyor ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli üreticileri arasına giriyor.

Yerli üretimde kapasiteyi artıracak ikinci fabrika devreye giriyor

Türkiye’deki Fotovoltaik Modüllerin lider üreticisi ve Güneş Enerjisi çözümleri sağlayıcısı olan ELİN Enerji, güneş enerjisinden Elektrik üretmeyi sağlayan Fotovoltaik güneş paneli üretiminde kapasiteyi yeni fabrikası ile 1 GW’a yükseltiyor. ELİN Enerji, iki fabrikasıyla Avrupa’nın en büyük güneş paneli üreticileri arasına giriyor.

Güneş panellerinin maliyet avantajları PV sistemleri kurmaya teşvik ediyor

Güneş panelleri dünya çapında benzeri görülmemiş bir popülerlik yaşıyor. Fosil yakıtlardan yenilenebilir enerjiye geçiş mesajı nihayet yerini buldu ve dünya çapındaki ülkeler emisyonsuz bir gelecek elde etmek için dağları yerinden oynatıyor. Güneş panellerinin maliyet avantajları, milyonlarca insanı evlerine ve işyerlerine çatı üstü PV sistemleri kurmaya ve gezegendeki en uygun fiyatlı elektriğe erişmeye teşvik etti.

Fabrika son teknoloji üretim bantlarıyla üretimde üstün AR-GE özelliklerine sahip olacak

ELİN Enerji’nin Ankara’da faaliyete girecek yeni fotovoltoik  modül üretim fabrikasının temeli üst düzey kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte sektörün önde gelenlerinin katılımlarıyla birlikte atıldı. 2022 yılının birinci çeyreği sonunda hizmet vermeye başlayacak olan fabrika son teknoloji üretim bantlarıyla üretimde üstün AR-GE, hız ve kaliteyi yine birarada sunacak.

ELİN Enerji, yüksek kaliteli güneş enerjisi paneli sektöründe önde gelen markalardan biri. Amerika, Afrika ve Avrupa ülkelerine ihracat yapan ELİN Enerji, yenilenebilir enerji ürünleri ve hizmetlerini geliştiriyor. Özellikle de yüksek performanslı ve yüksek kaliteli fotovoltaik (PV) modülleriyle öne çıkan ELİN Enerji, Sirius markasıyla pazara sunduğu  PV Modüllerinde sahip olduğu teknolojjsindeki yenilikleriyle tüm dünyada adından söz ettiriyor.

"Kapasitemizi artırarak çalışmaktayız"

Bugüne kadar 400 MW üstü PV Enerji Santrali kurulumu ve 1.000 MW’a yakın panel üretimi gerçekleştiren ELİN Enerji’nin Yönetim Kurulu Başkanı Arda Yalı, “1981'den beri “Enerji bizim işimiz” diyoruz. Yenilenebilir Enerji Sektörünün Güneş Enerjisi alanında; Fotovoltaik Modül Üretimi, Anahtar Teslim Kurulum (EPC), İşletme & Bakım (O&M) ve malzeme tedariği konularında müşterilerimize çözümler sunmaktayız. ELİN Enerji olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm iş kollarında öncü, uluslararası standartlara uygun çalışan, teknolojik gelişmelere adaptasyon sağlayabilen, bulunduğu sektörde akla ilk gelen, en iyi firma olmayı hedefledik ve bu amaçla kapasitemizi artırarak çalışmaktayız” dedi.

Güneş enerjisinden elektrik üretmenin daha ulaşılabilir maliyetlerde olmasını hedefliyor

Güneş Enerji sistemleri ve Fotovoltaik Modül üretiminde uzmanlaşarak yeni nesil yüksek verimli kristal silikon hücre üretiminin araştırma ve geliştirme (Ar&Ge) faaliyetlerine yoğunlaştıklarını belirten Arda Yalı, “Ar-Ge laboratuvarımız Türkiye'nin en modern laboratuvarlarından biri. ELİN modülleri  tarafsız uluslararası kalite kuruluşları tarafından sertifikalandırılmıştır ve IEC 61215 ve 61730 gerekliliklerine uygun olarak üretilmiştir. Elin Enerji olarak yüksek verimli ürünler sunabilmek adına sürekli araştırma ve geliştirmeyi, kaliteden ödün vermeden üretim yapmayı hedefleyen stratejimizle Ar-Ge çalışmalarımızı teknolojik gelişmelere hızla adapte olarak sürdürmekteyiz. ELİN'in Ar-Ge faaliyetlerinde ki temel amacı verimliliği ve kaliteyi yükseltirken maliyetlerin düşürülmesidir. Güneş enerjisinden elektrik üretmenin daha ulaşılabilir maliyetlerde olmasını ve güneşten elde edilen elektriğin kapasitesinin önümüzdeki 10 yıl içerisinde yılda 3.000 MW’lık bir büyüme yakalayacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

Okunma